Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Губернатор отменя присъдите свързани с притежанието на до 30 грама канабис
"Това можеше да се случи още през 60-те, 70-те, 80-те години. Има хиляди хора, които търпят присъди за едно растение", споделя губернатор Петър Шумлин, преди да поднесе своя коледен подарък.
"Имаме хора, които са обвинени за притежанието на под една унция (30 грама) канабис в една ера, в която ние водихме една провалена война с дрогата. Нека дадем възможност на тези хора за един нормален живот като изчистим нарушенията свързани с канабис от досиестата им".
Нещата стоят така: ако сте били осъждани в щата Върмонт за притежанието на една унция или по-малко канабис, губернаторът приема молби за помилване на своята интернет страница. Срокът е до коледа и предложението важи за хора, които нямат нарушения, като такива свързани с насилие, в своето досие.
"Като губернатор аз се опитвах да водя по-адекватна политика спрямо употребата на субстанции", каза Шумлин.
Ако днес ви арестуват за подобно нарушение, ще се разминете с глоба в еквивалент на глоба за неправилно шофиране.
Прочетете още

Изпаряване на канабис - безопасно и ефективно лечение

Без наказания за непълнолетни, задържани в притежание на до 10 грама канабис в Швейцария

Неефективността на борбата с наркотиците и възможните решения

Що е ендоканабиноидна система?

Във Франция започва експеримент с канабис за медицински цели

Европа - следващия голям пазар на канабис

Една цигара марихуана и българската съдебна система

Oт текстил до пластмаса - всичко от коноп?

САЩ Вермонт дава финално одобрение на поправката за Декриминализация на Канабиса









