Защо канабисът е нелегален?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Белиз декриминализира притежанието на канабис
Страната от Централна Америка официално декриминализира притежанието на малки количества канабис.
Губернаторът на Белиз генерал Колвил Йънг е подписал закон, който ще декриминализира притежанието на до 10 грама канабис.
"Вярваме, че този закон ще разреши на полицията и съда да се фокусират върху по-сериозни престъпления, които афектират и възпрепятстват обществото. Както опозицията, ние също подкрепяме пълната легализация, но е важно първо да разполагаме с отговорно правителство, за да може да продължим развитието в тази посока", заяви министърът на вътрешните работи Уилфред Елингтън.
Белиз е страна в Централна Америка с население от близо 370,000 души.

Прочетете още

10 причини защо докторите подкрепят медицинската употреба на растението канабис
04.01.2014
12563

Червени очи и марихуана - защо на мен и как мога да се справя с това?
12.12.2013
37931

Експресна доставка на канабис по домовете
21.03.2014
10822

Канабисът може да бъде използван за лечение на зависимост от кокаин и амфетамин
02.10.2013
11604

Баба задържана от полицията след като отжледала канабис в двора си на село
22.09.2020
2725

Конопено вино - само за ценители
07.09.2015
14841

Опасност при шофиране: алкохол срещу канабис
31.08.2017
9975

Световни футболни шампиони инвестират в бизнеса с канабис в Германия
07.12.2020
2225

Гърция започва с производството на медицински канабис
23.11.2018
2982

Македония легализира износа на канабис
23.07.2021
3556







