Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Акциите на канабис компаниите излетяха покрай легализацията в Германия

Законът за частична легализация на марихуаната в Германия е "една идея по-ограничителен" от подобни регулации в други страни. Германия върви по пътя на Флорида и рамката ще е много сходна с този щат. Инвестициите в сектора започват да се засилват, защото след частичната легализация ще последва и пълна. Вероятно е и в други европейски държави също да последва легализиране, защото, когато Германия направи първа крачка в някаква регулаторна реформа, останалите европейски страни я следват. Вече има сигнали от Полша и Чехия, а вероятно и Франция също може да се включи в подобни реформи. Най-вероятно ще видим потенциал за развитие във всички сфери, свързани с канабиса. Това каза Ивайло Чаушев, главен пазарен анализатор в "Делтасток", в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Христо Николов.
Причините, които стоят зад решението Германия да легализира частично употребата на марихуана е, че употребата се е увеличила през последните години, както и престъпността. С приемането на този закон целта е да се изгради рамка за контрол. Ще последва комерсиализация на пазара, който ще се изгради в рамките на няколко години. Законът в Германия ще позволи на възрастни да носят по 25 грама марихуана в себе си, както и да притежават до 50 грама и до три растения вкъщи.
Законът за частична легализация на марихуаната в Германия е "една идея по-ограничителен" от подобни регулации в други страни, като "Германия върви по пътя на Флорида и рамката ще е много сходна с този щат", каза Чаушев. "Във Флорида това е пазар за около 2 млрд. долара, а в Германия може би ще се достигне до 6-7 млрд. долара".
"Това няма да стане за една вечер и ще трябва време, за да се развие пазара, както и регулаторната рамка, но основите са налице".
Частичната легализация в Германия ще е добра възможност и новина за редица стартъпи, потвърди гостът, като каза, че ще ще видим развитие на продукти, базирани на канабидиол, както и такива, свързани с употребата на канабис. Чаушев каза още, че инвестициите в сектора започват да се засилват, защото след частичната легализация ще последва и пълна. Вероятно е и в други европейски държави също да последва легализиране, защото, когато Германия направи първа крачка в някаква регулаторна реформа, останалите европейски страни я следват. Вече има сигнали от Полша и Чехия, а вероятно и Франция също може да се включи в подобни реформи. Най-вероятон ще видим потенциал за развитие във всички сфери, свързани с канабиса.
Как се развива търговията на акции на компании, чиято дейност е свързана с производството на продукти с канабидиол в Европа и САЩ? Кои са водещите компании? Защо се наблюдават трицифрени ръстове и при кои компании? Как се развиват борсово търгуваните фондове, следящи сектора в САЩ и в Европа? Каква е разликата? На какво се дължи оптимизма на борсите в САЩ, касаещ сектора и новината за легализацията в Германия имаше ли ефект отвъд Атлантика?
Прочетете още

Хартия от коноп спасява дървета от изсичане - възможности за реализиране на проекта в България

10 години след декриминализацията - употребата на наркотици намаля с 50%

Канабисът - зеленото злато на Китай

Спрей за нос съдържащ канабис на разположение на пациенти

Отхвърлен бе проектът за промяна на закона за преработка на индустриален коноп

Лекарство за рак на мозъка базирано на канабиноиди започва първи тестове върху хора

Канабисът предпазва от диабет

Канабис вместо "бира след работа"?

Войната срещу канабиса в Холандия
