Световната атлетика обмисля разрешаване на употребата на коноп

Правилата за употреба на канабис в спортните среди трябва да бъдат подложени на дискусия, призна президентът на Световната атлетика Себастиан Коу след скандала с американката ШаКари Ричардсън.
Тя пропусна олимпийските игри в Токио заради положителен тест за въпросния опиат, въпреки че бе сочена за един от фаворитите в спринта на 100 метра в Токио.
Ричардсън бе наказана за един месец и постижението й на американските квалификации бе анулирано. Тя заяви, че е пушила марихуана под въздействието на негативни емоции след смъртта на майка й, а освен това го е направила в щата Орегон, където това е легално.
"Трябва да погледнем отново тези правила. Нормално е да го направим, не са гравирани в камък, че да не можем да ги променим. Както важи за целия свят, ние също се адаптираме към новите стандарти. Комисията за почтеност в леката атлетика е звеното, което ще се занимава с този въпрос. Говорих с председателя й Дейвид Хауман и те ще започнат скоро работа", заяви Коу.
Ричардсън пропуска Игрите заради пушене на марихуана.
Прочетете още

В Берлин е одобрена идеята за създаване на канабис кафета

След легализацията в Колорадо не се забелязва ръст в употребата на канабис

Канабис: от близо

Лекарството канабис - какво е CBD

Историята на конопа в Индия

Доказана е ефективността на Конопа в лечението на различни видове рак

Тайланд популяризира канабиса с цел тласък за икономиката

Полицейски кучета търсачи в Америка се обучават да игнорират марихуаната, тъй като тя е легална

Трима от четирима доктори биха предписали канабис, разкрива анкета
