Трева от супермаркета - как се случват нещата в Швейцария?
Сигурно е трудно да си представим, че може да си купим трева от местния супермаркет, но от средата на април Lidl в Швейцария предлага коноп и канабис.
Двата продукта са произведени от стартиращата компания Тhe Botanicals и са на разположение в магазините на Lidl в западната и в немскоезичната част на Швейцария.
Според The Botanicals продуктите им не съдържат химически, синтетични или генетично модифицирани вещества, разкрива Business Insider. Конопът за тях се отглежда изцяло в Швейцария в частично автоматизирани оранжерии, както и в специализирани закрити съоръжения.
Първият продукт струва около 18 долара, произведен е чрез вътрешно култивиране и съдържа 1,5 грама коноп. Цената на втория е около 20 долара, а съдържанието на канабиса, отглеждан в парници, е 3 грама.
И все пак нека не си представяме, че влизайки във всеки един супермаркет в Швейцария, ще може да си купим "трева".
Има едно условие, което трябва да бъде спазено: за да бъде подобен продукт в продажба, където и да е в Швейцария - и в Lidl, той трябва да отговаря на изискването да съдържа минимални количества THC - психоактивното вещество тетрахидроканабинол, което обикновено се среща в "тревата".
Прочетете още

Как да се справим със стреса? Отговорът е конопено масло

Учени откриват друг начин, по който конопът помага на мозъка да расте

Отглеждането на коноп и лен ще се субсидира от Европейския Съюз

Phoenix Tears - Историята на Рик Симпсън (КНИГА)

Кога съседката си мисли, че се боцкаш с канабис

Първа рецепта за канабис, направена след промяната в британското законодателство

Съдът изпраща в затвора човек със 100% инвалидност, използващ канабис, за да облекчава болките си

Австралия легализира отглеждането и употребата на канабис за медицински цели

Анализ на отглеждането на коноп в България









