Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Аляска става третия щат с легален канабис

Употребата, отглеждането и притежанието на канабис вече е легално в най-дивия щат в Америка - Аляска, благодарение на гласувана инициатива целяща да прекрати 40 годишните конфликти между закона и съдебните отсъждания. През 1975 съдебно решение защитава притежанието за лична употреба, а през 1998 инициатива легализира медицинския канабис, което създава един съдебен ад, тъй като самото растение остава криминализирано. Но от днес, Аляска става третия щат, който легализира рекреативния канабис.
От вторник, пълнолетните жители на Аляска могат не само да притежават и употребяват канабис, но и да го транспортират, отглеждат и разменят. Втора фаза на инициативата, която ще има за цел да регулира и таксува новия пазар, ще започне най-рано през 2016.
И въпреки, че притежанието вече не е нарушение под щатския закон, употребата на публични места може да струва 100$ глоба.
Прочетете още

Производителите на коноп се разрастват

Град на конопа ще поведе зелената треска в Америка

Канабисът неофициално легален във Великобритания

Губернатор отменя присъдите свързани с притежанието на до 30 грама канабис

Пенсионирана библиотекарка с присъда за отглеждане на коноп

Къде канабисът е легален по света - инфографика

15 продукта направени от коноп - част 1

Котки, кучета и коноп

Легалното положение на конопа в България
