- канабисът има по-нисък пристрастяващ фактор от алкохол, тютюн, дори и от кофеин
- не е физически възможно човек да предозира с канабис
- майчината кърма съдържа канабиноиди
- канабисът е братовчед на хмела
-канабисът НЕ причинява загуба на мозъчни клетки, той ги регенерира и предпоставя растежа на нови такива!
- не е физически възможно човек да предозира с канабис
- майчината кърма съдържа канабиноиди
- канабисът е братовчед на хмела
-канабисът НЕ причинява загуба на мозъчни клетки, той ги регенерира и предпоставя растежа на нови такива!
Канабисът помага при мозъчни увреждания причинени от употребата на алкохол

Ново изследване публикувано миналата седмица в Журнала по Фармакология, Биохимия и Поведение, открива, че канабисът може да намали увреждането на мозъка причинено от дълготрайната употреба на алкохол.
Според изследователите, "сегашното изследване има за цел да напредне с предклиничното развитие на трансдерманлната доставка на канабидиол (КНБД) за лечението на невродегенерация причинена от алкохол."
За изследването са използвани модели с плъхове. Те са третирани с две различни форми на канабидиол (съставка на канабиса) - едната е трансдермален гел, а другата интраперитонеално инжектиране.
Изследователите открили, че гелът съдържащ 5% канабидиол довел до 48.8% спад в невродегенерацията в енториналният кортекс. При втората форма резултатите били близки.
Изследователите казват: "Тези резултати демонстрират приложимостта на употребата на Канабидиол за лечение на невродегенерация причинена от алкохол"
Проучването е проведено от изследователи от Катедрата по Фармацевтични науки, Университета Кентъки и Университета Мериленд.
Прочетете още

Търговия с индустриален коноп в Полша „HemPoland“
04.08.2014
10781

Докторите в Англия ще могат да предписват канабис
27.07.2018
2974

Турция, конопът и отказът от найлонови торбички
27.02.2019
5747

Конопено въже може да премахне болката?
09.07.2013
19524

Изтекъл проект на ООН показва множество страни, които искат прекратяване на забраната
13.12.2013
5956

Рекордно количество канабис задържано на ГКПП Градина
18.03.2019
2293

Европейски канабис - за пациентите и бизнеса
29.12.2018
2521

Шофьор употребяващ медицинска марихуана печели съдебна жалба
15.06.2013
6432

Момче използващо олио от коноп: "Предпочитам да съм нелегално жив, от колкото легално мъртъв"
15.06.2015
42464

Гърция ще инвестира в конопената индустрия
18.01.2018
3190