Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Швейцария декриминализира притежанието на канабис
От първи октомври, притежанието на канабис е декриминализирано в Швейцария.
Всеки човек на възраст над 18 години, който е заловен да притежава до 10 грама канабис, няма да бъде съден и това няма да се отрази в неговото досие; вместо това, той ще трябва да заплати глоба от 100 швейцарски франка.
Законодателите в страната облекчават законите свързани с канабиса, с цел да урегулират законодателствата в различните местни области.
Мярката също е приета с цел да спести пари на държавата, като премахне близо 30,000 случая на задържани с канабис годишно от съдебната система.
Но все пак "декриминализиран" не е същото като "легален". Отглеждането и продажбата на канабис остават нелегални.
Прочетете още

Пет съставки в растението коноп, които могат да помогнат при борбата с рак, алцхаймер и паркинсон

Най-старата документирана употреба на канабис

Децата и тревата

Конопът не става само за пушене - бъдещето на цяла една индустрия

Холандия разширява законното отглеждане и доставка на канабис в още градове

Канабис кафета скоро в Берлин?

Aмepиĸaнцитe ca консумирали легален канабис за нaд $18 милиарда пpeз 2020 г.

Жена заменя 40 лекарства със суров сок от коноп

Массачусетс са готови да водят дискусия с федералните относно марихуаната.







