Защо канабисът е нелегален?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Уругвай - 1 долар за грам канабис
Правителството на Уругвай възнамерява да продава легално канабис за 1$ за грам. (1.44 лева за грам).
Закон, който вече е приет от конгреса и се очаква да бъде одобрен от сената по-късно тази година ще направи Уругвай първата страна в света, която ще лицензира и приложи правила за производство, дистрибуция и продажба на канабис на възрастни.
Вестник "Ел Пайс" докладва, че продажбата ще започне през втората част на 2014 на цената от 1.44 лева за грам.
Идеята не е да се правят пари, а да се опази пазара от наркодилъри.
Продажбата на канабис ще важи само за гражданите на републиката.
Прочетете още

Открит е хормон, потискащ психоактивния ефект на канабиса
09.01.2014
7203

Канабисът срещу бактериите
29.04.2014
8590

Nugtella - течен шоколад с канабис
22.08.2013
23416

Майки за марихуана
08.06.2014
11268

Родители на деца страдащи от епилепсия искат легализация
28.07.2013
14924

Каталуния на път да легализира медицинския канабис
19.12.2014
4085

15 продукта направени от коноп - част 1
27.11.2018
9378

Отвъд канабиноиди: флавоноиди, терпени и терпеноиди на конопа
22.06.2014
16136

Канадец ще лети високо с първия в света самолет направен от коноп
22.10.2014
7430

Инвестициите в коноп нараснали 4 пъти през 2018
07.01.2019
3256








