Защо канабисът е нелегален?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Нормално ли е човек да върви срещу природата и да я забранява?
Кой печели от забраната?
Канабисът в Хърватия е декриминализиран
Хърватският парламент е одобрил закон, който декриминализира притежанието на канабис за лична употреба.
Според промяната в законодателството на страната, притажанието на субстанции за лична употреба няма да бъде нарушаване на закона.
"Сега младежите заловени в парка с джойнт няма да бъдат осъждани и пращани в затвора, но ще трябва да платят глоба." заяви министъра на правосъдието Орсат Миленич.
От първи януари (2013) хората притежаващи забранени вещества ще бъдат глобявани, пращани за рехабилитация или обществен труд, ако бъдат заловени. До преди това, всеки хванат да притежава забранени субстанции е бил осъждан на ДО 3 години.
Според новия закон, хората осъдени за наркоразпространение ще трябва да лежат 15 години в затвор, особенно ако бъдат заловени около училище.
Хърватия стана 28 член на Европейския Съюз този Юли. За разлика от нея, в България закона не прави разлика между лична употреба и разпространение - т.е. пред закона всички са наркоразпространители.
Прочетете още

За пръв път: Университет въвежда магистърска програма по медицински коноп
28.06.2019
2350

Баща твърди, че канабисът е спасил живота му
25.08.2013
14554

Факт - Канабисът убива стафилококови инфекции
30.07.2013
9121

Македония легализира износа на канабис
23.07.2021
3558

"Ако го нямаше хашиша, тук нямаше да е останала и една къща"
17.11.2020
3305

Шишенце надежда с екстракт от канабис за шестгодишно момиче с епилепсия
12.10.2014
8520

Индика или Сатива
05.11.2018
22021

Пенсионерите нахлуват в бизнеса с канабис
15.04.2019
3436

Израел предлагат пет нови сорта канабис подходящи за облекчаване на болка
04.05.2014
5859

Канабис срещу лекарства за двигателни разтройства
22.05.2013
9374








